Pomóżmy
 Oceń wpis
   
Fundacja Europejskie Centrum Szkolenia i Pracy
zwraca się z prośbą o pomoc dla Marty, matki dwojga małych dzieci
.

Rok temu do Fundacji trafiła młoda, 28-letnia kobieta z dwójką maleńkich dzieci.  Dziś dzieci mają po 2 i 4 lata. Kobieta ma syndrom DDA czyli tzw.Dziecko Dorosłego Alkoholika i jak to najczęściej bywa związała się z alkoholikiem a do tego hazardzistą, który znęcał się nad rodziną.

Niestety Marcie znowu piętrzą się problemy,które "odbijają się" nie tylko na Niej samej ale przede wszystkim na dzieciach.
Marta ma dług mieszkaniowy... odłączono Jej wszystkie media a całość zadłużenia wynosi (z odsetkami ) - 1678 zł
 
Dla małych dzieci i ich Matki to dramatyczna sytuacja!!!
PROSIMY O POMOC!!! Każda wpłata jest cenna!

 
Po zebraniu tej kwoty Fundacja opłaci zaległości Marty, aby mogła normalnie funkcjonować. Gdyby udało się zebrać większą kwotę dodatkowo udałoby się zakupić potrzebne sprzęty i środki na utrzymanie. Z góry dziękujemy Darczyńcom.

Jak do tej pory nam się udało kobiecie pomóc:
- odizolować ją od sprawcy
- zorganizować opiekę prawną i socjalną
- kobieta ma pracę ale dorywczą i mało płatną
- uczęszcza na terapię
 
Więcej informacji na KB.glowacka@europejskiecentrum.org   
 
Proszę o przelewy na konto
Lukas Bank74 19 40 10 76 300 40 371 0000 0000
z dopiskiem "dla Marty"  
KRS 0000299176  Regon: 141342955 NIP: 5242656037  

Komentarze (1)
Nowości
 Oceń wpis
   

Mamy nowy zarząd i nową stronę

Uchwałą z dnia 27 sierpnia 2010 r. na mocy Fundatora Fundacji Europejskie        Centrum Szkolenia i Pracy został powołany nowy zarząd Fundacji w składzie

- Katarzyna B. Głowacka / Prezes Fundacji
- Bartłomiej C. Czarnecki / V-ce Prezes Zarządu
- Katarzyna Chrostowska / Członek Zarządu

 

europejskiecentrum.org/

 

Komentarze (0)
Wyśpiewaj Swoje Emocje - Eliminacje !!! - Półfinaliści
 Oceń wpis
   

Zwycięzcy Eliminacji Konkursu Piosenki Aktorskiej- Monika Ołowsk

- Agnieszka Partyka

- Szymon Kusarek

- Agata Solarska

- Katarzyna Furman - Łajszczak

- Anna Domolewska


Wszystkim gratulujemy!

Komentarze (0)
Konkurs Interpretacji Piosenki Aktorskiej dla fanów piosenki
 Oceń wpis
   


Fundacja Europejskie Centrum Szkolenia i Pracy wraz z Klubokawiarnia Grawitacja zapraszają na Konkurs Piosenki Aktorskiej.

Kabaret Starszych Panów,

Osiecka,Harasymowicz,Grechuta,

możemy znów usłyszeć ich piosenki w nowej,

często energetycznej interpretacji.

 

Zgłoszenia do 28 maja 2010

do godziny 18.00

 

na adres:

Grawitacja

ul. Browarna 6

00-311

Warszawa

 

konkurs@konkurs-piosenki.pl


 

Komentarze (0)
KONKURS
 Oceń wpis
   

Konkurs Konkurs KONKURS

na logo Programu Dieta & Profilaktyka 

 

stwór logo w formie graficznej wyślij na hasło logo D&P 

i wygraj nagrody

 


zrób logo i wyślij na adres  ecep@ecsp.pl

na maile czekamy do 15.01.09  do godziny 12.00

 regulamin na str regulamin

Komentarze (0)
świąteczna licytacja
 Oceń wpis
   

Witam wszystkich serdecznie

zostało jeszcze kilka dni do świąt

można zrobić jeszcze małą paczkę dla kilku rodzin

licytacja

zapraszam do licytacji Piór

Pióro kulkowe wykonane specjalnie dla firmy Somfy.

Stylowe z nasadką o oryginalnym koronkowym ornamentem. Nadające wyszukany i stylowy wygląd. Perfekcyjnie się prezentująca. 

Cena wywoławcza- 250zł

 

Pióro wieczne Waterman srebrne

Audace to pełna kobiecości, noweczesna kolekcja, która zaskakuje i oczarowuje od pierwszego wejrzenia. Taftowe etui w stylu haute couture, zmysłowe,pełne kształty, nasadka o wyszukanej linii i kunsztownie wygrawerowany pierścień.

Cena wywoławcza 200zł

Pióro wieczne Parker Rialto Laka Czarna

Eleganckie wykończenie o głębokim połysku, otrzymane przez nakładanie warstw lakieru na bazę z mosiądzu. Wykończenia platerowane 23 - karatowym złotem.

cena wywoławcza - 250 zł 

 

 

Komentarze (0)
list
 Oceń wpis
   

Szanowni Państwo,

Europejskie Centrum Szkolenia i Pracy jest Fundacją, której celem jest szeroko rozumiana edukacja osób dorosłych i młodzieży.
Realizujemy swoje cele poprzez organizowanie akcji szkoleniowych, edukacyjnych i informacyjnych, opiekę psychologiczno-medyczną oraz prawną.
Jako młoda organizacja zarejestrowana pod nr KRS 0000299176 mamy na swoim koncie udane akcje. Obecnie pracujemy nad dwoma projektami, których zadaniem jest podniesienie jakości życia osób dorosłych, aby tym samym stworzyć lepsze warunki dzieciom. Zmiana postawy osoby dorosłej ma bardzo duży wpływ na życie dzieci, a tym samym na przyszłą jakość życia nas wszystkich.

By realizować coraz ambitniejsze zadania, ubiegamy się o środki finansowe z Funduszów Europejskich i uczestniczymy w konkursach odpowiadających naszym celom statutowym. Jednak potrzeb jest wciąż bardzo wiele.

Zwracamy się zatem do Państwa z serdeczną prośbą o wsparcie naszych działań R13; w formie finansowej bądź rzeczowej. Każdą okazaną pomoc przyjmiemy z wielką radością.

W zamian oferujemy Państwu:

możliwość zamieszczenia na naszej stronie internetowej loga, bandera, linku do witryny Sponsora oraz miejsce w Honorowej Loży Darczyńców,
możliwość zamieszczenia na naszych ulotkach, albumach oraz kalendarzach loga,
dyplom dla Fundatora, który mógłby zdobić gabinety Państwa firm

Mając nadzieję na Państwa życzliwą reakcję na nasz apel, prosimy o kontakt telefoniczny

pod nr tel.. 516 990 588 w godz. 10-15.

 

Komentarze (0)
udało się
 Oceń wpis
   

Witam udało się zebrać pieniądze i Darek wyjechał nad morze.

Bardzo wszystkim dziękujemy:)

Komentarze (0)
Parkinson
 Oceń wpis
   
Choroba Parkinsona w pigułce

Definicja i opis choroby
Choroba Parkinsona ma zasięg ogólnoświatowy. Jest to postępujące schorzenie ośrodkowego układu nerwowego, przejawiające się klinicznie spowolnieniem ruchowym,sztywnością mięśni i drżeniem spoczynkowym, będące następstwem zaniku komórek istoty czarnej śródmózgowia. Nazwa tej choroby pochodzi od nazwiska londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który jako pierwszy rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia w 1817 roku. Częstość jej występowania w całej populacji wynosi ok. 0,15%, natomiast w populacji ludzi powyżej 70-tego roku życia wzrasta 10-krotnie, średni wiek zachorowania na chorobę Parkinsona wynosi 58 lat. Znane są jednak przypadki znacznie wcześniejszego zachorowania, tak zwanego parkinsonizmu o wczesnym początku (przed 40 rokiem życia). Mężczyźni chorują nieco częściej niż kobiety. W związku ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw, w przyszłości nieuchronnie zwiększy się liczba osób z chorobą Parkinsona, która stanowi coraz większe obciążenie społeczne i ekonomiczne.

Objawy
Podstawowe znaki rozpoznawcze choroby to widoczne spowolnienie ruchów, bóle i sztywność mięśni kończyn i ich drżenie, zwłaszcza spoczynkowe, zaburzenia chodu, maskowatość twarzy, zmiana głosu i zaburzenia mowy, przodopochylnenie, niestabilność postawy, ciągłe zmęczenie, mikrografia pisanie coraz mniejszych liter, ślinotok, zaburzenia seksualne i kłopoty w oddawaniu moczu oraz wszechogarniający smutek świadczący o stanie depresyjnym. Nie wszystkie występują jednak jednocześnie u każdego chorego, ponieważ każdy choruje indywidualnie.

Etiologia
Jeśli chodzi o etiologie choroby Parkinsona, istnieją dowody na udział zarówno czynników środowiskowych, jak i genetycznych, jednak nie wykryto jak dotąd swoistej przyczyny tej choroby. Nie ma też niestety specyficznego, definitywnego testu czy metody diagnostycznej umożliwiającej wykrycie choroby. Znany jest mechanizm jej działania, wiadomo też, że jest chorobą nieuleczalną. Niewielka struktura w mózgu o nazwie istota czarna (substantia nigra) zawiera komórki, które produkują substancję chemiczną zwaną dopaminą. Mózg wykorzystuje dopaminę do przesyłania informacji do tej jego części, która zawiaduje funkcjami mięśni. Jeżeli komórki w istocie czarnej przestają funkcjonować, zmniejsza się ilość produkowanej dopaminy. W wyniku tego bodźce, które pomagają organizmowi sprawnie wykorzystywać ruchy, mają trudności w przemieszczaniu się w obrębie mózgu. Prowadzi to do wystąpienia objawów takich jak drżenie, sztywność i spowolnienie ruchowe.

Wiadomo również, że przy defekcie ok. 80% dopaminy w substancji czarnej mózgu, choroba staję się coraz bardziej widoczna. Bez poznania przyczyny choroby, nie ma możliwości jej leczenia przyczynowego. Choć niejeden dzień przynosi nowe wiadomości o rewelacyjnych nowych lekach, udanych zabiegach neurochirurgicznych, obecna strategia leczenia choroby Parkinsona opiera się przede wszystkim na uzupełnianiu dopaminy poprzez podawanie prekursora dopaminy – lewodopy- w celu uzupełnienia zasobów dopaminy w mózgu.

Leczenie
Od 1961 roku „złotym standardem” w leczeniu choroby Parkinsona jest lewodopa. Specyfiki, w których znajduje się lewodopa są w Polsce lekami na ogół refundowanymi.
Kiedy osiąga się maksymalne dawki w przyjmowaniu lewodopy wówczas zaczynają występować fluktuacje motoryczne- naprzemienne okresy zastygania i mobilności. Istnieje jednak szansa poprawy samopoczucia i jakości życia poprzez zastosowanie terapii różnymi preparatami wspomagającymi np. Comtan (Entacapone), który musi być podawany razem z lewodopą. Terapia skojarzona powoduje zmniejszenie ilości oraz skrócenie okresu trwania „świadomego zastyganie” chorych. Comtan wpływając na spowolnienie przemiany lewodopy w innych niż mózg narządach pozwala też na zmniejszenie dawek lewodopy, a tym samym na kontynuowanie skutecznego leczenia, np. Madoparem.
Comtan jest od czerwca 1999 roku dostępny również na rynku polskim, lecz w przeciwieństwie do sytuacji w innych krajach UE nie jest refundowany. Szacuje się, że w Polsce w ciągu najbliższych 4 lat liczba pacjentów kwalifikowanych do terapii tym nowym lekiem wyniosłaby ok. 10 tys. chorych. Nie ma wątpliwości, że nie tylko chorzy na chorobę Parkinsona, ale także ich rodziny stają codziennie przed wieloma trudnościami m.in. finansowymi. Niemniej jednak mając dostęp do skutecznych terapii, przyjmując odpowiednie dawki leków, przestrzegając oszczędnego trybu życia, korzystając z rehabilitacji, chorzy maja w ten sposób możliwość, aby żyć prawie normalnie w społeczeństwie.
Na chorobę Parkinsona choruje w Polsce ok. 120 tysięcy mężczyzn i kobiet. Pierwsze symptomy choroby pojawiają się na ogół w wieku 50–60 lat, czasami wcześniej czasami później, nie ma natomiast specjalnych badań umożliwiających wykrycie choroby. Widoczne spowolnienie ruchów, bóle i sztywność mięśni kończyn i ich drżenie, zwłaszcza spoczynkowe, zaburzenia chodu, maskowatość twarzy, zmiana głosu i zaburzenia mowy, przodopochylenie, niestabilność postawy, ciągłe zmęczenie, mikrografia - pisanie coraz mniejszych liter, ślinotok, zaburzenia seksualne i kłopoty w oddawaniu moczu, wszechogarniający smutek świadczący o stanie depresyjnym – to podstawowe znaki rozpoznawcze choroby. Nie wszystkie występują jednak jednocześnie u każdego chorego, ponieważ każdy choruje indywidualnie i musi żyć na co dzień ze „swoim Parkinsonem”
Każdy dzień przynosi nowe wiadomości o rewelacyjnych lekach, udanych zabiegach neurochirurgicznych.
Niestety, nikt nie odkrył dokładnej przyczyny choroby Parkinsona, znamy mechanizm jej działania i wiemy, że jest chorobą nieuleczalną. Od 1961 r. najskuteczniej jest leczona lewodopą, a leki Lardopa (1970 r.) i Madopar (1973 r.) Firmy Roche, stały się niezastąpione przez wiele lat. Wiemy również, że przy deficycie ok. 80% dopaminy w prążkowiu ( „w substancji czarnej” mózgu), choroba staje się coraz bardziej widoczna. Bez poznania przyczyny choroby, nie ma możliwości jej leczenia przyczynowego.
Należy podkreślić, że choroba Parkinsona w każdym stadium przebiegu nie jest zakaźną. Oprócz kilku rozpoznanych przypadków nie jest też chorobą dziedziczną (ok. 9% zachorowań).
Chorzy mają jednak wiele możliwości, aby żyć prawie normalnie, przyjmując odpowiednie dawki leków i przestrzegając zasad oszczędnego trybu życia oraz zachowując mobilność dzięki fizjoterapii.

Opr.J.Ł.


Artykuł opracowany przez fundacje Parkinsona

http://www.parkinson.net.pl

Komentarze (0)
bo...
 Oceń wpis
   

Bo...

Siła życia, jaką zostaliśmy obdarowani wraz z narodzinami przez doświadczenia, jakie niesie nam codzienność została osłabiona.
Cywilizacji wymaga od każdego z nas abyśmy wiecznie mieli 20 lat
Jednocześnie bezlitośnie wysysając z nas „soki życia”. Czujemy się osaczeni bezradni.
Wynik badań, jakie były przeprowadzone w 1996 roku wykazały, że za złamanie błyskotliwej kariery są dwa czynniki sztywność i złe stosunki z ludźmi
Samoświadomość siebie
Samoregulacja
Motywacja
Empatia
Umiejętności społeczne
Wspomagają powrót sił i radości życia


Realizacja celów
Prowadzenie spotkań z osobami dorosłymi i młodzieżą.
Organizowanie szkoleń dla osób pracujących z dorosłymi i młodzieżą.
Utworzenie i prowadzenie linii interwencyjnej oraz telefonu zaufania.
Tworzenie ośrodków kulturalnych.
Stworzenie opieki psychologicznej.
Organizowanie i finalizowanie
Stypendiów i nagród dla osób realizujących cele Fundacji.


Wierzymy, że…
Człowieka nie można, ale można wyedukować i poszerzyć jego poglądy
Perspektywa, jaką nabiera sprawia, że jego dzieci stają się osobami świadomymi swojej siły i możliwości, jakie daje im życie.
Wraz ze wzrostem wiedzy zmniejsza się agresja
Świadomość pozwala wyrwać się z czarnej trójki, jaką jest
Agresja – Depresja - Uzależnienie
Każdy może przyczynić się do zmiany swojego życia i innychJa... Ty... Ona.. On...
Każdy ma prawo żyć lepiej, godniej
Każdy może zmienić swoje życie
Każdy może zrobić coś dla innych

Europejskie Centrum Szkolenia i Pracy
Ul. Bonifraterska 10 B/1
00-203 Warszawa

tel.22 357 24 17

Lukas Bank
74 19 40 10 76 300 40 371 0000 0000


Komentarze (0)
1 | 2 |
Najnowsze wpisy
2010-09-07 23:53 O Fundacji
2010-09-06 21:50 Pomóżmy
2010-09-06 10:52 Nowości
2010-09-06 10:20 Warsztaty twórczo-manualne dla Dzieci
2010-06-18 10:21 Wyśpiewaj Swoje Emocje - FINALIŚCI
Najnowsze komentarze
2014-07-30 12:16
osukany2:
O Fundacji
Miałem styczność. Wszystko się zgadza - to firma krzak. A Pani Katarzyna B Głowacka to hochsztapler.
2013-12-23 12:55
rtvagd:
Warsztaty twórczo-manualne dla Dzieci
:)
2013-12-22 00:33
sw-elzbieta.com:
list
pozdrowienia :)
O mnie
ecsp
Fundacja Europejskie Centrum Szkolenia i Pracy europejskiecentrum@gmail.com